magazin
Csiga-biga, gyere ki a szorongásodból, szólhatna magyarul az Oscar-díjas Adam Elliot stop motion animációjának jelmondata. Az Egy csiga emlékiratai…
továbbmagazin
Az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál az egyik legrégebbi hazai filmes esemény: 2003-as alakulása óta évről évre a legfrissebb és újítónak…
továbbhír
A hétvégén kihirdették az idei Anilogue fesztivál versenyprogramjának győzteseit – a 22. alkalommal megrendezett nemzetközi animációs mustra záró…
továbbhír
Huszonkettedik alkalommal tér vissza Budapestre az Anilogue nemzetközi animációs filmfesztivál. A megnyitón az év egyik legnagyobb animációs…
továbbhír
November 28-án este az Uránia Nemzeti Filmszínházban veszi kezdetét az Anilogue fesztivál huszonegyedik kiadása. A gazdag kínálatban a legfrissebb…
továbbhír
Szombat este a Toldi moziban tartották az idén huszadik évét ünneplő Anilogue filmfesztivál díjátadó gáláját. Idén négy kategóriában versenyeztek a…
továbbhír
November 24. és 28. között rendezik meg a 19. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált Budapesten. Idén tíz egész estés animációs filmet tűznek…
továbbmagazin
Az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál és a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál két meghatározó eseménye a hazai filmes…
továbbhír
Május 27-én online eseményt szervez a Kreatív Európa program, ahol a 2014 és 2020 közötti időszak lezárásaként bemutatják a magyar eredményeket.…
továbbhír
Kiosztották a 18. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjait. A fődíjakat orosz és cseh alkotások kapták, Orosz Judit bújócskázós animációja…
továbbFriss
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
A Rekviem egy álomért és az Emilia Pérez vágója is ott lesz a 12. Visegrád Film Fórumon
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié